Jak SportAnalytik funguje

SportAnalytik je program určený dětem mezi 5-16 roky, který formou jednoduchého testu rozpozná jejich sportovní předpoklady a doporučí jim ten pravý sport.  

Na sportovní dnu nejprve pomocí 9 zábavných disciplín odhalíme somatotyp a fyzické dispozice dětí jako je rychlost, hbitost, výbušnost, vytrvalost nebo taktické schopnosti.

Zjištěné výkony vyhodnocujeme individuálně za každé dítě a poté je porovnáváme s nároky jednotlivých sportů. Výsledkem je identifikace sportovního talentu každého dítěte a na míru sestavené doporučení vhodných sportů (včetně kontaktů na oddíly v okolí).
 

Tato metoda byla vyvinuta společností SportAnalytik ve spolupráci s doc. Paedr. Tomášem Peričem, Ph.D. z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a je již ověřena na 500 000 zapojených dětech ve 20 zemích světa. Know-how SportAnalytik nyní využívá také Český olympijský výbor pro celonárodní program Sazka Olympijský víceboj.  

Posláním SportAnalytiku není selektovat profesionální sportovce, ale přinášet každému dítěti radost z objeveného sportovního nadání.


9 testovaných schopností

Somatotyp

Taktické schopnosti

Rychlost

Výbušnost

Síla

Vytrvalost

Koordinace

Rovnováha

Flexiblita

Ukázka sportovního dne SportAnalytik

Ondřej Synek dvojnásobný olympijský medailista a tatínek
„Starší dcera Alice za rok oslaví pět let, takže jsem zvědavý, jaký sport jí testování doporučí. Obě děti budeme každopádně podporovat v tom, co je bude bavit.“
Filip Jícha nejlepší házenkář světa roku 2010, hráč THW Kiel
Testování fyzických předpokladů pro házenou využily letos děti na Handballcampu. Testy jim ukázaly, kde by měly přidat v tréninku, a to je další přínosný rozměr projektu, který vítám.
doc. Tomáš Perič, Ph.D. docent kinantropologie FTVS, autor knihy „Výběr sportovních talentů“
„Problematice výběru talentů se věnuji 25 let a SportAnalytik je sympatický projekt pro širokou veřejnost, který při identifikaci talentu vychází z odborného přístupu.“

Individuální reporty
s výsledky každého dítěte

Talent Report

Tento report Vám řekne, jaké z testovaných schopností jsou silnou stránkou Vašeho dítěte díky porovnání s tisícovkami vrstevníků stejného pohlaví a věku. Také se dozvíte, jakému pohybovému typu je Vaše dítě nejblíže.

Sport Report

V tomto reportu najdete doporučení pěti běžných a tří alternativních sportů, které jsou pro Vaše dítě ty nejvhodnější. Také jsou zde vyhodnoceny dva Vámi preferované sporty.